Gry

Śpiewnik domowy - gra planszowa

Śpiewnik domowy to innowacyjna gra planszowa przybliżająca pieśni Stanisława Moniuszki. Autor projektu – Karol Madaj – proponuje trzy warianty zabawy:

  • zgadywankę
  • memory
  • turniej Jaka to pieśń

Każdemu z nich towarzyszy bardzo intuicyjna aplikacja mobilna do pobrania ze strony, można także użyć wersji on-line pod tym samym adresem. Gra planszowa, w którą grać należy również przy pomocy aplikacji, dostępna jest w Saloniku Moniuszkowskim i online w sklepie.

Grać w nią mogą dwie drużyny składające się od 2 do 8 uczestników. W zależności od poziomu trudności przeznaczona jest dla graczy powyżej 4 lub 6 lat.

Dla melomanów idealnym uzupełnieniem będzie książeczka z najbardziej znanymi pieśniami Stanisława Moniuszki do wspólnego odegrania i zaśpiewania.

Mamy już pierwszą recenzję gry!


Moniuszko. Gra planszowa - dynamiczna gra edukacyjna, adresowana zarówno do dzieci (10+) jak i dorosłych, w warstwie tematycznej opowiada o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki. Celem graczy jest zdobycie szczytu… kariery kompozytora. Rozgrywka polega na zbieraniu tematycznych zestawów faktów poprzez kompletowanie rozłożonych na planszy kart. Gra jest już dostępna w butiku Saloniku Moniuszkowskiego, oraz online w sklepie


Zaginiona partytura Moniuszki – aplikacja przygotowywana z Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

Jest to gra edukacyjna w konwencji hidden object, której celem jest przybliżenie odbiorcom postaci i twórczości Stanisława Moniuszki. Ramą narracyjną jest poszukiwanie zaginionej partytury – została ona ukryta przez samego kompozytora w miejscach, z którymi był związany. Moniuszko poleca graczowi jej odzyskanie, by mógł ją włączyć do jednej ze swoich najważniejszych oper: Strasznego dworu.

Gra tworzona jest z myślą o dzieciach w wieku 6–12 lat. Działająca w tej chwili wersja testowa składa się z kilku etapów i jest rozbudowywana o kolejne moduły przy współpracy z Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Wersję testową gry można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Android (docelowo będzie także wersja na IOS), ze sklepu Google Play.


W przygotowaniu

Spacerownik "Warszawa Moniuszki" - dla mieszkańców Warszawy i tych odwiedzających stolicę. Prezentacja kilkunastu miejsc i obiektów związanych z postacią kompozytora. Opisy poszczególnych punktów na trasie „Moniuszkowskiego spaceru” dostępne będą bezpłatnie na naszej stronie (także w formacie do pobrania) oraz w ilustrowanej wersji papierowej. Zaplanowana jest również angielska wersja językowa Spacerownika.