Publikacje

  • Ojciec Moniuszko - dla tych, którzy wybrali się na wystawę w Galerii Opera VIVA MONIUSZKO! i dla tych, którzy na nie nie byli i nie będą. Adresowana do dzieci niewielka, sympatyczna książeczka o „ojcu polskiej opery narodowej”. W przystępny sposób i z poczuciem humoru opowiada o Moniuszce-kompozytorze, pedagogu, dyrygencie, kochającym ojcu i mężu. Mówi o wartościach i podaje przy okazji sporo ciekawostek – nie tylko o Moniuszce.

  • Książeczka wydana przez Teatr Wielki - Operę Narodową, do nabycia na wystawie i w butiku w Saloniku Moniuszkowskim.

  • Śpiewnik domowy – wybór prawie dla każdego – a na pewno dla każdego, kto chciałby pośpiewać Moniuszkę. Teksty i nuty do 42 najpiękniejszych, najbardziej popularnych pieśni, wybranych ze Śpiewników domowych, uzupełnione ciekawymi informacjami o kompozytorze i jego dziełach

    Stanisław Moniuszko tworzył Śpiewniki z myślą o domowym muzykowaniu, wspólnym cieszeniu się muzyką w gronie rodziny i przyjaciół. Z wydawnictwem Akademii Chóralnej i Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, zrealizowanym we współpracy z Operą Narodową, możemy dziś przywołać tę radość. Dla młodszych i starszych, poręczny format, który łatwo zabrać w drogę. Do nabycia w butiku w Saloniku Moniuszkowskim, a także w butiku Opery online.


  • VIVA MONIUSZKO! - katalog wystawy przygotowanej przez Galerię Opera w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Oprócz bogatego materiału ikonograficznego ilustrującego wybitną twórczość kompozytora, znalazły się w nim bardzo interesujące teksty wybitnych muzykologów: Marcina Gmysa (_Moniuszko – niedokończony projekt europejski_), Magdaleny Dziadek (_Stanisław Moniuszko – kompozytor narodowy_) i Rüdigera Rittera (_Miejsce Moniuszki w historii muzyki europejskiej_).

    Do nabycia w butiku w Saloniku Moniuszkowskim, a także w butiku Opery online.  • O życiu i twórczości Moniuszki: opowieści - cykl artykułów, który publikowany będzie sukcesywnie na naszej stronie – a z końcem roku 2019 wydany zostanie w formie książkowej.