Konkurs Moniuszkowski

FINALIŚCI 10. KONKURSU MONIUSZKOWSKIEGO (PDF)


HARMONOGRAM TRANSMISJI


5/05/19 godz. 19 Gala Otwarcia, [Gala Otwarcia - wersja mobilna] w dniu 200. urodzin Stanisława Moniuszki – uroczysty koncert z udziałem laureatów poprzednich edycji Konkursu

6-7/05/19 godz. 10-14 i 17-21 I etap, przesłuchania z fortepianem

8-9/05/19 godz. 11-14 i 17-20 II etap, przesłuchania z fortepianem

11/05/19 godz. 18 III etap, [III etap - wersja mobilna] przesłuchania finałowe z orkiestrą, ogłoszenie wyników, ceremonia wręczenia nagród
Organizowany przez Teatr Wielki – Operę Narodową Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki to największy konkurs wokalny w Polsce. Stworzony w 1992 roku przez Marię Fołtyn - gwiazdę scen operowych, legendarną Halkę, reżysera i animatora, ale także niestrudzoną propagatorkę twórczości Stanisława Moniuszki, w 2019 roku obchodzi swoją jubileuszową, dziesiątą edycję. Co trzy lata młodzi artyści z całego świata zbierają się w Warszawie, aby zaprezentować swój talent przed wybitnymi przedstawicielami świata muzyki, a odniesiony tu sukces staje się dla wielu z nich ważnym krokiem ku międzynarodowej karierze.

Od początku swojego istnienia Konkurs jest czymś daleko więcej niż tylko spotkaniem wokół zaciętej rywalizacji artystycznej na najwyższym poziomie - jest również szansą promocji na artystycznej scenie międzynarodowej polskiej literatury wokalnej. Repertuar Konkursu obejmuje zarówno dziedzictwo patrona Konkursu Stanisława Moniuszki, jak i twórczość Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz polskich kompozytorów współczesnych, takich jak Krzysztof Penderecki, Paweł Mykietyn czy Mieczysław Weinberg.

Najbliższa 10. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki odbędzie się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie w dniach 6–11 maja 2019 roku. Ten wyjątkowy dla Konkursu jubileusz zbiega się z obchodami 200. urodzin patrona Konkursu – Stanisława Moniuszki. Z tej okazji, w dniu urodzin kompozytora, 5 maja 2019 roku odbędzie się uroczysta gala otwarcia oraz koncert z udziałem laureatów poprzednich edycji.

Więcej informacji na stronie. Zapraszamy do śledzenia aktualności konkursowych na profilu fb, oraz do oglądania koncertu galowego 5 maja, jak też wszystkich etapów Konkursu na moniuszko200.pl/konkurs.

Nazwiska uczestników można znaleźć na stronie dziesiątej, jubileuszowej edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki.