15 lipca 2019

Ryszard Minkiewicz i Bogumiła Weretka-Bajdor o pieśni Swaty - nowy film PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne opublikowało jedenasty odcinek niezwykłego cyklu ponad 30 materiałów filmowych Śpiewnik – nie tylko – domowy przygotowanych specjalnie z okazji przypadającej w 2019 roku 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Tutorial zawiera materiały zakulisowe oraz nagrania z prób i przygotowań, które pokazują pracę śpiewaka (Ryszard Minkiewicz) oraz pianistki (Bogumiły Weretki-Bajdor) z tekstem i muzyką. Film zawiera także wskazówki interpretacyjne do pieśni Swaty oraz pokazuje problemy i trudności, z jakimi mierzyć musieli się wykonawcy pieśni.

Solista:

Ryszard Minkiewicz – śpiewak (tenor), laureat nagrody specjalnej na III Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz nagrody Syndykatu Dyrektorów Teatrów Francuskich XXXVIII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Tuluzie. Współpracuje z wieloma teatrami operowymi i muzycznymi m.in. Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, Operą Krakowską i Warszawską Operą Kameralną.

Przy fortepianie:

Bogumiła Weretka-Bajdor – pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki Gdańsku w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz kameralistyki prof. Krystyny Sucheckiej i prof. Anny Prabuckiej-Firlej. Od ukończenia studiów pracuje w macierzystej uczelni na Wydziale Instrumentalnym jako akompaniator. Przez 30 lat działalności artystycznej wielokrotnie koncertowała jako solistka, akompaniatorka i kameralistka m.in.: w Rosji, we Francji, w Niemczech, we Włoszech, w USA i w Iranie.