9 lipca 2019

Przedłużony nabór do antologii komiksowej Moniuszko 2019

Dom Literatury w Łodzi wydłużył czas oczekiwania na zgłoszenia komiksów do antologii pt. Moniuszko 2019 - komiks. Swoje prace można przesyłać do końca lipca.

Poszukiwane są krótkie formy (od 1 do 8 stron) komiksowe związane z tematem "Stanisław Moniuszko" - technika wykonania prac w zakresie: rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej i fotografii. Temat należy rozumieć wielorako, w tym dotyczy on m.in.: postaci i biografii Stanisława Moniuszki; bezpośredniego lub pośredniego nawiązania do jego twórczości; wariacji na temat.

Jedna osoba może przysłać nieograniczoną liczbę propozycji. Swoje prace (format plików: tiff lub jpg, CMYK, A4 – 300 DPI) należy przesyłać na adres marcin.balczewski@plasterlodzki.pl do dnia 31 lipca br. W temacie należy wpisać "Moniuszko komiks", w treści zaś krótkie informacje o sobie. Na podany e-mail można również wysyłać pytania dotyczące antologii.

Autor komiksu, który zostanie umieszczony w antologii otrzyma gratyfikacje - honorarium autorskie, bezpłatny egzemplarz antologii, a także zaproszenie na spotkanie promocyjne podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.