1 marca 2019

„Straszny dwór” z Teatru Wielkiego dostępny na DVD

Straszny dwór Davida Pountneya na DVD – polska arcyopera w domowych zbiorach!

Z okazji Roku Moniuszki Teatr Wielki w Warszawie przygotował specjalne wydawnictwo: rejestrację Strasznego dworu, który w repertuarze Teatru jest od listopada 2015 roku. Spektakl, wyreżyserowany przez Davida Pountneya, pod kierownictwem muzycznym Andriya Yurkevycha, prezentowany był z wielkim sukcesem on-line na portalu Opera Platform, zainaugurował także działalność własnej platformy streamingowej Opery: vod.teatrwielki.pl.

Spektakl jest pierwszą w historii inscenizacją ukochanej przez Polaków opery przygotowaną przez artystę z zagranicy, z innego kręgu kulturowego - Davida Pountneya zaliczanego do najwybitniejszych współczesnych twórców teatru operowego (w tym roku został nominowany m.in. do International Opera Award). Reżyser spogląda na ikoniczne polskie dzieło z dystansem, a jednocześnie ogromnym szacunkiem i głębokim zainteresowaniem kulturą i tradycją, w którą jest tak silnie wpisane.

Straszny dwór, zachwycając urodą muzyki i bawiąc historią zmierzającą „nieuchronnie” ku szczęśliwemu zakończeniu, po raz kolejny potwierdza, jak ważnym jest dla nas dziełem, mądrym i niezmiennie aktualnym.

Wydawnictwo wchodzi do dystrybucji, jest dostępne m.in. w sklepie internetowym Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz stacjonarnie w butiku Teatru Wielkiego, między innymi w Saloniku Moniuszkowskim.